Dzień Ziemi

Na Dzień Ziemi mam w zasadzie tylko kilka słów do powiedzenia. Świat globalnego ocieplenia nie ma żadnych zalet. Ludzie, którzy mówili i mówią podobne bajki, mieli i mają poważne problemy poznawcze.

Świat wysycha, stoi w ogniu, dusi się w dwutlenku węgla, zakwasza się dwutlenkiem węgla, a ekosystemy już zaczynają upadać. Zjedliśmy wszystko, spaliliśmy wszystko, wycięliśmy wszystko, zabiliśmy wszystko. Życie na Ziemi powoli, acz nieubłaganie, zamiera. W skali kosmicznej umiera w ułamku sekundy.

Sprawa jest prosta. Albo się ogarniemy i coś z tym zrobimy ponad podziałami, które niszczą nas od zarania dziejów, albo się z tym miejscem pożegnamy. I nie będzie to miłe, bo zanim wykończą nas susze, pożary, brak wody i pożywienia, zaczniemy robić to co zawsze robimy, kiedy sytuacja robi się napięta. Do tej pory robiła się napięta z różnych przyczyn, dziś robi się napięta dlatego, że wiemy, że możliwości dalszego pseudorozwoju się skończyły. Wiemy również, że mogą skończyć się jedzenie i woda.

Na zdjęciu drewniany jeleń w wyciętym lesie, którego sfotografowali moi przyjaciele Paweł Kisiel i Krzesimir Skrzypifurtka.

Na koniec chciałem powiedzieć, że ludzie, którzy negują globalne ocieplenie, którzy wygadują bzdury, że brak wody w Polsce to wina ekologów, powinni się rozpędzić i uderzyć głową w tego drewnianego jelenia. Mogę podać namiary. To samo mogą zrobić ci, którzy chcą retencjonować wodę poprzez budowę wielkich zbiorników retencyjnych. Ogarnijcie się! Dzwon ostrzegawczy wybrzmiał trzydzieści lat temu!

Jest mało prawdopodobne, że się ogarniemy, ale spróbujmy to zrobić. Tyle mam do powiedzenia na Dzień Ziemi.

Howgh!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s