Terror Mechagodzilli

Ciekawe ujęcie tego, co jest Przyrodą.

Psychologia i polityka

Po dwóch tygodniach Chińczycy potwierdzili, że rzeczywiście aresztowali szefa Interpolu. Facet przysłał swoją rezygnację ze stanowiska, więc polska prasa opisuje to w ten sposób, że od podania faktu przechodzi do informacji o tym, kim jest jego następca.

To zderzenie planowej, konsekwentnej i przemyślanej polityki Chin obliczonej na lata z chaotycznymi reakcjami zachodnich demokracji i zachodniego wolnego rynku, za którymi nie stoi żaden podmiot tylko coś w rodzaju masowych, instynktownych reakcji roju, może ameby, z jednej strony upodmiotowiony, rozumny plan, z drugiej strony samosterowne, masowe procesy jakby żywej magmy bez autora, bez celu, bez sensu.

Reakcje rynków, reakcje głosujących tłumów, sieci społecznościowych przeciwstawione planowym działaniom służb, za którymi stoi projekt budowania globalnej dominacji obliczony na wiele wieków.. To fascynujące. Co wygra? Człowiek, czy Przyroda? To niezwykłe, że choć widzimy siebie inaczej, to właśnie my reprezentujemy tu Przyrodę. Zabiorą nam szefa Interpolu, nawet się nie zorientujemy. Za tydzień wszyscy zapomną jak to…

View original post 39 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s