XI sopocki dzień nauki

Ważne informacje z zaprzyjaźnionego bloga.

Ryba na piątek

Zapraszamy na Sopocki Dzień Nauki pt. A morze bez plastiku? Wydarzenie pod patronatem Prezydenta Sopotu, odbędzie się 26 maja 2018 roku, na Placu Przyjaciół Sopotu, w godzinach od 10:00 do 15:00.

Co roku, do mórz i oceanów trafiają ogromne ilości plastikowych śmieci, które stanowią zagrożenie dla morskich ekosystemów. Oczyszczenie środowiska z tych śmieci jest zadaniem trudnym, ale kluczowym dla ludzkości, i dlatego chcemy wspólnie z Wami porozmawiać o tym problemie, oraz pokazać co samemu możemy zrobić aby szybko i skutecznie zmniejszyć dalszy napływ plastiku do oceanów.

Na naszych stoiskach zaprezentujemy aktualny stan wiedzy na temat środowiska Bałtyku. Poprowadzimy interaktywne pokazy filtrowania zawiesiny z wody morskiej i przedyskutujemy jej znaczenie w ekosystemie morskim, z uwzględnieniem problemu obecności plastiku w wodzie morskiej.

Zaprezentujemy akwarium z żywymi bałtyckimi organizmami, dzięki któremu uczestnicy będą mogli zapoznać się z różnymi gatunkami fauny i flory Zatoki Gdańskiej.

Pokażemy jaki wpływ mają substancje pochodzące z plastiku na…

View original post 182 słowa więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s